Home > Windows > Pa, pa – Vista Firewall – moja przygoda z php mail.

Pa, pa – Vista Firewall – moja przygoda z php mail.

Śmieszne? Próbuję wysłać e-maila przy pomocy natywnej funkcji PHP: mail. I działa dziwnie.: Skrypt kończy pracę z komunikatem,: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded. MTA jest raczej poza podejrzeniem. Postanowiłem zrobić eksperyment – wyłączyłem Windows Firewall – działa miodzio! Ale przecież firewall jest ważnym elementem systemu Windows Vista. Niestety, w jego konfiguracji nie udało mi się odnaleźć czegoś co pozwoliło by mi spokojnie mailować. Podsumowując, po wyłączeniu User Account Control i Windows Firewall mój system zaczął działać znośnie. Zainstalowałem PostgreSQL, PHP i Apacha i nawet mogę mailować. Acha, przy okazji, aby mailować w PHP pod Windows wpisz w php.ini: SMTP = adres ip lub nazwa serwera potrafiącego mailować bez autoryzacji, lub autoryzującego Cię po adresie IP smtp_port = 25 sendmail_from = twój adres e-mail I nie zapomnij wyłączyć Windows Firewalla – oczywiście, na własne ryzyko. Tak się zastanawiam, po co Microsoft zrobił tego Firewalla. Pewnie dlatego, że wiedział, że komputery z Vista zaczną zarażać się wszelkiego rodzaju robactwem, między innymi trojanami rozsiewającymi spam. Być może, w tym dziwnym systemie, Firewall który wpuścił intruza, przynajmniej zabroni mu się rozmnażać. Ja na szczęście, do ważnej dla mnie pracy, zawsze mam FreeBSD.
Categories: Windows Tags:
 1. zen
  February 23rd, 2007 at 01:31 | #1

  WIdac trudosc, jaka jest zaprojektowanie systemu dla tzw. ZU. Tylko zastanawiam sie, dlaczego po raz kolejny ZU jest utozsamiany z idiota (vide polityka GNOME – ukryc wszystko w czelusciach systemu)

 2. Demonstenes
  February 23rd, 2007 at 15:14 | #2

  :) Ja z kolei zaczalem uzywac Ubuntu+Beryl – i Vista w tej chwili ze swoim Aero mnie po prostu smieszy…
  PZDR i czekam na wpis jaki pojawi sie 1.03 ;)

 3. Antoni Jakubiak
  February 23rd, 2007 at 15:22 | #3

  2.04

 4. Anonymous
  February 18th, 2008 at 10:45 | #4

  Każdy psioczy na systemy Microsoftu. Napiszcie więc własny, inny niż MS Windows lub Linux

  Nie ma systemów idealnych, zawsze są mniejsze lub większe problemy dlatego zamiast bezproduktywnie narzekać, po prostu zmień sobie system na taki jaki ci pasuje….

  PROSTE?

 5. Antoni Jakubiak
  February 18th, 2008 at 10:53 | #5

  Obecnie pracuje na Vistie z wyłączonym User Account Control. Bez firewall się trochę boję, gdyż używam komputera z publicznym adresem IP.
  Nie jestem przeciwnikiem Windowsa, wręcz przeciwnie, twierdzę, że Windows Vista Home Profesional wart jest swojej ceny (Ultimate tylko w wersji OEM). Poszukaj w necie innych moich postów, to się przekonasz.
  Celem tego postu nie jest krytykowanie Windows, tylko poinformowanie innych programistów o tym, że Firewall w Windows może dostarczyć im problemów gdy będą programować w PHP.

 1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting