Home > Recenzje > Komputer z MediaMarkt

Komputer z MediaMarkt

Witam, Kupiłem nowy komputer w MediaMarkt. Oto lista funkcji, które mi się nie podobają: - 32bitowa wersja systemu Windows Vista zamiast 64bitowej, - dość głośna praca wentylatorów, - słaba płyta główna, - Windows Vista twierdzi, że mam dość wolno działająca pamięć RAM – myślę, że jest to wina słabej płyty głównej, - plomby na obudowie, - od Microsoftu mam tylko naklejkę i system, nie mam żadnej książeczki, pudełka ani płytki do ponownej instalacji. W momencie zakupu, wiedziałem tylko o słabej płycie głównej i plombach. Zakupiony przeze mnie komputer, w stosunku do ceny sklepowej był tańszy o 500zł. Jednak, aby komputer był dobry powinienem wymienić: - Vista na 64bitowa – 380zł - Płytę główną – 400zł - Obudowę i zasilacz – 300zł No cóż, chyba straciłem na tej transakcji. Aktualizacja 2007-04-09. Płytkę z Windows Vista znalazłem. Nazywała się płytką ponownej instalacji systemu. Płyta główna nie jest rewelacyjna, ale nie jest to też najgorszy szajs. Nowa kosztuje 250zł. Jak podaje Toms Hardware różnica wydajności pomiędzy testowaną płytą drogą i tanią wynosiła około 1%. Windows Vista Premium nie dostarczany jest z nośnikiem 64bitowym. Chyba można go zamówić ze strony Microsoft ale mi się jeszcze nie udało. Zerwanie plomb gwarancyjnych, zgodnie z warunkami umowy – nie powoduje utraty gwarancji. Największym jak dla mnie problemem jest głośna praca wentylatorków i dysku twardego.
Categories: Recenzje Tags:
 1. Jakub
  March 6th, 2007 at 16:02 | #1

  Oj.. komputery z MediaMarktu to legenda – sa tansze wlasnie ze wzgledu na kiepskie plyty glowne, wolne ramy i dyski twarde i jak sie podliczy wychodzi drozej niz “markowy skladak”. Jedyne co ci pozostaje to szybki zwrot kompa albo liczenie, ze sie szybko popsuje(zawsze mozna mu pomoc…) Swoja droga polecam sklep ZNAK :)

 2. Bonifacy
  March 7th, 2007 at 16:23 | #2

  A mówią że Media-Markt jest nie dla idiotów.

 3. pablo
  April 8th, 2007 at 16:37 | #3

  :) u nas na uczelni wykladowcy się śmieją, że jak znajdą jakiegoś studenta w mediamarkt kupującego komputer, to postarają się z całych sił, zeby temu studentowi cofnąć tytuł… to mnie czegoś nauczyło ;)
  Pozdrawiam

 1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting