Home > Java, JPA > Miesiąc miodowy z JPA

Miesiąc miodowy z JPA

Witam, Od miesiąca jestem szczęściarzem, gdyż mogę pracować z technologią JPA. Chciałbym podzielić się wrażeniami.
  • W projekcie powstaje bardzo przyjemny kod. Adnotacje, opisującej jak nasze obiekty mają być mapowane do tabel w bazie danych to na prawdę fajna sprawa.
  • Nie miałem jeszcze żadnych problemów z działaniem, poza tymi, które wynikały z mojej niewiedzy, lub niewłaściwego stosowania technologii. Wszystkie problemy dało się rozwiązać bardzo szybko i bezkompromisowo – tj. bez brzydali w kodzie kodzie
  • Ręczne zarządzanie EntityManagerem jest możliwe. Ułatwia testowanie. Brakuje mi jednak zarządzania transakcjami przez serwer aplikacji (nie stosuje EJB3).
  • EJB-QL jest fajny. Fajne są zapytania o składni “from PozycjeFaktury where faktura.klient=:klient” – zastępują one serię joinów. Ale jeszcze fajniejsze jest zapytanie z użyciem operatora “IN”, (odsyłam do strony Jacka Laskowskiego – “IN” to temat na osobnego posta).
  • Java jest fajna. Przesiadka na Javę była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.
Za tydzień rozpoczynam kolejny miesiąc miodowy. Tym razem już taki całkiem prawdziwy. W sobotę w samo południe poślubiam Aleksandrę Kocewiak. To wspaniała kobieta i jestem najszczęśliwszym facetem na ziemi. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć nasz ślub zapraszam do kościoła: Parafia NMP Matki Kościoła, ul. Domaniewska 20, Warszawa – w sobotę 4 sierpień 2007 godzina 12:00.
Categories: Java, JPA Tags:
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting