Home > Google, JavaScript > Raport – zestawienie zadań z kalendarza Google

Raport – zestawienie zadań z kalendarza Google

Witam, Jakiś czas temu rozpocząłem nowy projekt – Task Calculator. Jego zadaniem jest utworzenie raportu sumującego czas pracy – jest mi to potrzebne do fakturowania mojego klienta. Dane o czasie pracy zapisywane są w kalendarzu Google. Projekt na razie jest w fazie prototypu proof of concept: koncepcja się sprawdziła, kalkulator liczy – aczkolwiek jest jeszcze wiele błędów i rzeczy do zrobienia. Aby uruchomić kalendarz trzeba mieć oczywiście konto w Google. Task Calculator działa jako gadżet Google Home Page. Najpierw w ustawieniach kalendarza należy wyszukać adres kalendarza XML: Następnie należy zainstalować gadżet – Task Calculator – kliknij tu. Dalej w preferencjach gadżetu wpisujemy adres URL odczytany wcześniej z preferencji kalendarza Google. Możemy też dodać dowolne słowa kluczowe, które będą ujęte w raporcie. Jeżeli wszystko działa dobrze, to na ekranie pojawi się raport: Zapraszam do używania kalkulatora!
Categories: Google, JavaScript Tags:
 1. Anonymous
  August 29th, 2007 at 11:13 | #1

  hej, zapowiada sie fajnie, zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja, niestety, kalulator nic nie pokazuje, w jaki sposob zapisujesz zadania w kalendarzu? moze tu tkwi problem?

 2. Anonymous
  September 6th, 2007 at 13:53 | #2

  hej, mozna liczyc na jakies wskazowki w zwiazku z poprzednim moim komentarzem? udalo mi sie co prawda uzyskac total, ale tylko w zakladce summary, (wkleilem adres prywatny XML ), niestety nadal nie ma zadnych zadan :-(, jakis pomysl co jest nie tak?

 3. Antoni Jakubiak
  September 6th, 2007 at 17:18 | #3

  Zgadza się, bo tylko zakładka summary została ukończona. Pozostałe jeszcze nie były mi potrzebne, więc ich nie robiłem. Jednak pewnie nie długo się tym zajmę.
  No chyba, że ktoś mnie wyręczy…
  Kod jest bardzo prosty – 200 linii. Jeżeli chcesz się pobawić, to mogę wprowadzić Cię do projektu.

 4. Anonymous
  September 7th, 2007 at 12:04 | #4

  Dzieki za zaproszenie, ale niestety, sporo innych zajec, a dnia nie przybywa, jako ze projekt dosc ciekawy (przydal by mi sie ;-) ), bede sledzil jego losy, i ewentualnie sie odezwe jak sie obrobie troche z robota.

 5. Antoni Jakubiak
  November 7th, 2007 at 16:50 | #5

  Nowa wersja jest już gotowa!

 1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting