Archive

Archive for January, 2008

Flex cursor: pointer

January 31st, 2008 No comments
Od niedawna uczę się Flex. Dziś miałem problem. Chciałem zrobić coś co w CSS wygląda tak: cursor: pointer. We Flex można to napisać tak: <mx:.. buttonMode="true"
Categories: FLEX Tags:

NaszaKlasa na Hacking.pl

January 26th, 2008 24 comments
Kilka miesięcy temu wracałem sobie po pracy do domu. A raczej chciałem wrócić, gdyż na parkingu nie znalazłem samochodu, który zaparkowałem tam z rana. Miałem szczęście, po kilku tygodniach Policja odnalazła mój samochód i po kilku miesiącach mogłem już nim jeździć. Korzystając z okazji, przesyłam podziękowania dla Policji!!!
Dziś na łamach portalu Hacking.pl znalazłem informacje o dziurawej stronie Internetowej – NaszaKlasa.pl – z której można pobrać dane milionów polaków. Uważam, że opisany przez Hacking.pl sposób jest przestępstwem. Dostęp do strony WWW powinien odbywać się przez przeglądarkę WWW a nie przez bibliotekę programistyczną.
Mój samochód można było ukraść przy użyciu łomu i odpowiedniej wiedzy technicznej. Tak samo można ukraść dane użytkowników NaszejKlasy – przy użyciu programu CURL i… wiedzy technicznej. Jednak zawsze jest to kradzież. Większość czytelników tej strony nigdy nie ukradła samochodu. Większość moich czytelników potrafiła by skraść dane z NaszejKlasy. Nie kradniemy samochodów, nie okradajmy też stron internetowych. Używajmy naszej wiedzy w taki sposób, który nie wyrządza szkody innym ludziom.
Categories: Polityka Tags: