Home > Recenzje > MS Office 2007 vs Open Office

MS Office 2007 vs Open Office

Ostatnio uwiódł mnie MS Office 2007. Ten program jest na prawdę ładnym edytorem biurowym. Duże ikonki, sympatyczne niebieskie kolory, no i ta cena – urodzinowy prezent Microsoftu. Przy tych bajerach Open Office wygląda jakby był z zeszłego wieku…

Zanim zacząłem pisać tego posta na blogu, to chciałem napisać list… Jakiego programu użyję? Ładnego i bajeranckiego MS Office czy też poczciwego Open Office?
List napiszę w Open Office. Dlaczego? Bo muszę napisać go po rosyjsku… Słownik języka rosyjskiego, do Microsoft Office kosztuje 100zł, angielskiego następne 100zł, niemieckiego następne 100zł, włoskiego następne 100zł, hiszpańskiego następne 100zł. Te wszystkie słowniki i wiele innych w Open Office mam za darmo. I najważniejsze, te słowniki mogę zainstalować w niedzielę o 11 w nocy – nie muszę się rejestrować w żadnym sklepie on-line, tylko po to by napisać list bez błędów ortograficznych. Bajeranckiemu MS Office mówię więc dobranoc. Open Office ! Dzień dobry!!!
Alternatywą jest oczywiście Google Docs dodatkowe słowniki są dostępne od ręki.
Categories: Recenzje Tags:
  1. August 31st, 2009 at 14:24 | #1

    http://orangoo.com/spell/ ? Mi tam pomaga do Office’a idealne :) Najpierw piszę tekst, potem spellcheck, potem formatowanie i gotowe :) (jakby kto pytał – ja zawsze robie formatowanie na końcu)

  1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting