Home > Java > Jak uruchomić Xuggle na Red5

Jak uruchomić Xuggle na Red5

Dziś udało mi się uruchomić demo Xuggle serwerze Red5. Cieszę się z tego niezmiernie, ponieważ te technologie będą odgrywały dużą rolę w przyszłości Internetu. Napisałem już jak działa połączenie Xuggle i Red5. Teraz opisze, jak uruchomiłem Xuggle i Red5 na swoim komputerze z Windows Vista 64bit. Zacząłem od pobrania i instalacji najnowszej wersji serwera Red5 – 0.8RC2. Zainstalowałem też oczywiście aplikację Xuggle. Wersje dla Windows instaluje się trywialnie, poleceniem Setup.exe i restart komputera. Następnie zbudowałem szkielet aplikacji webowej WAR składający się z plików: Potrzebne pliki można pobrać stąd:
  1. http://xuggle.googlecode.com/svn/trunk/repo/share/java/xuggle/xuggle-xuggler-red5/xuggle-xuggler-red5-1.17.117.jar
  2. http://xuggle.googlecode.com/svn/trunk/java/xuggle-xuggler-red5/web/videotranscoder/WEB-INF/red5-web.properties
  3. http://xuggle.googlecode.com/svn/trunk/java/xuggle-xuggler-red5/web/videotranscoder/WEB-INF/red5-web.xml
  4. http://xuggle.googlecode.com/svn/trunk/java/xuggle-xuggler-red5/web/videotranscoder/WEB-INF/web.xml
Następnie wgrałem moją aplikację do katalogu webapps serwera Red5. Korzystając z 32bitowej wersji Javy uruchomiłem serwer Red5. Ustawiłem też zmienne środowiskowe:  
$ export | grep HOME
declare -x JAVA_HOME="C:\\Program Files\\Java\\jdk1.6.0_10"
declare -x RED5_HOME="C:\\Program Files (x86)\\Red5"
declare -x XUGGLE_HOME="C:\\Program Files (x86)\\Xuggle"
    Uruchomiłem Red5: red5.bat. Do testowania użyłem aplikacji demo z serwera Red5 – Publisher. http://localhost:5080/demos/publisher.html. Zwróciłem uwagę, by łączyć się do aplikacji videotranscoder a nie oflaDemo. Pozostałe ustawienia bez zmian. Uruchamiam kamerę i mikrofon i rozpoczynam emisję wideo. Nazwa strumienia antek. Aby zobaczyć efekt działania Xuggle uruchamiam oglądanie wideo. Nazwa: xuggle_antek. Po kilku godzinach prób i przy pomocy Art Clarke udało się. Zobaczyłem swoją drugą twarz! Dzięki Art! W następnym odcinku opiszę jak programować Xuggle używając Eclipse i Maven 2. Najpierw jednak muszę się tego nauczyć i coś zjeść.
Categories: Java Tags:
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting