Home > FLEX > FLARToolKit czyli analiza obrazu w technologii Flash

FLARToolKit czyli analiza obrazu w technologii Flash

Jak podaje Adobers właśnie pojawiła się technologia służąca do wyszukiwania wzorców w obrazie. Biblioteka napisana jest w języku programowania Aciton Script 3, co oznacza, że będzie działać w przeglądarce internetowej, i że będę mógł jej używać w swoich projektach Flash / Flex. Biblioteka jest za darmo dostępna jest na licencji GPL, co oznacza, że programy z niej korzystające też będą musiały być GPL.

Dzięki bibliotece FLARToolKit program uruchomiony w przeglądarce internetowej może wykryć wzorzec w obrazie. Na przykład ten który wydrukowałem na kartce i z powodu zajętości rąk musiałem przytrzymać w paszczy. Bardzo się cieszę, bo biblioteka FLARToolKit otwiera przede mną nowe możliwości w programowaniu aplikacji z których zamierzam korzystać.

Categories: FLEX Tags:
 1. jakobinek
  April 10th, 2009 at 12:44 | #1

  Bardzo bardzo ciekawe :) na stronach odnoszących się do FLARToolKit jest sporo przykładów prowadzących krok po kroku. Gdzie z takiej strony mozna kod wkleić (bo chyba nie do notatnika) żeby robił różne Fajne rzeczy i żeby jeszcze można było w tym grzebać ? :)

 2. April 10th, 2009 at 19:54 | #2

  Pewnie do Adobe Flex Buildera.

 3. jakobinek
  April 24th, 2009 at 11:11 | #3

  :D Dziękuję. Mam 30-to dniową wersję Adobe Flasha. Ściągnąłem FLARToolkit, w katalogu jest kilka plików, bibliotek, podkatalogów…
  Składnia kodu jest dla mnie “zrozumiała” – to znaczy z pomocą tutoriali wiem co powinno co robić…

  Ale jestem analfabetą technicznym… Nie wiem co z Tym Flartoolkitem i Adobem Zrobić ?? większość tutoriali do Adobe pokazuje jak zrobić animację czy prostą grę w 10 minut… Ja chciałbym znaleźć tutorial pokazujący CO zrobić z zawartoscią Flartoolkit Aby działała.

  zawodowo nie siedzę przed komputerem ale Augment reality bardzo mnie nakręciło.

 4. April 24th, 2009 at 14:55 | #4

  @jakobinek 30 dni to raczej za mało, żeby rozpocząć przygodę z technologiami do rozpoznawania obrazu. Lepiej też uczyć się programowania z Adobe Flex Builder niż z Adobe Flash.

 5. DBT
  September 21st, 2009 at 23:09 | #5

  “Lepiej też uczyć się programowania z Adobe Flex Builder niż z Adobe Flash.” – z jakich względów ?

 6. September 22nd, 2009 at 07:12 | #6

  Wyjaśnijmy. Gdy pisałem ten komentarz nie zwróciłem uwagi, że nowy Flex Builder będzie się nazywał Flash Builder. Pisząc Adobe Flash mam na myśli CS3, CS4 – ten program do rysowania, gdzie można dodać sobie jakieś programy. Adobe Flash CS3 jest zorientowany na grafikę. Flash Builder – bazuje na Eclipse – i jest po prostu narzędziem dla programistów.

 7. cc
  January 21st, 2010 at 00:07 | #7

  W obydwu tych programach jest ten sam język skryptowy – AS 3 co sprawia że jest tak samo łatwo/trudno :)

 8. grześ
  February 27th, 2010 at 21:06 | #8

  Zabawa w IDE Flasha to jak tworzenie piaskowych babeczek z kolorowych foremek; natomiast FLEX Builder to tak jakby zapie***alać kilkutonową wywrotką.

 1. February 27th, 2009 at 23:15 | #1

Subscribe without commenting