Home > FLEX > Sterowanie aplikacjami Flash przy użyciu kamery internetowej

Sterowanie aplikacjami Flash przy użyciu kamery internetowej

Dziś, na spotkaniu ASCUG poznałem nową technologię służącą do sterowania aplikacjami Flash za pomocą kamery internetowej. Podziękowania dla Błażeja Modżejewskiego z Flashmind za interesującą prezentację. Aby sterować aplikacją za pomocą kamery internetowej, trzeba przetwarzać obraz z kamery i wyszukiwać w nim pewne wzorce. W programie FMT definiujemy wskazujemy kolorowy znacznik, którego rozpoznanie w obrazie z kamery steruje aplikacją. Jest to proste i właśnie dzięki temu może być bardzo dobrą alternatywą dla zaawansowanej technologii FLARToolKit. FLAR potrzebuje wykonać dużo więcej operacji i dla tego w praktyce może działać zbyt wolno.. Czekam na informacja o sposobie licencjonowania biblioteki FMT.

Categories: FLEX Tags:
 1. tst
  February 28th, 2009 at 09:32 | #1

  Póki co FMT nie zachęca do używania – w porównaniu z CamSpace (http://www.camspace.com ) działa bardzo słabo.

 2. March 1st, 2009 at 09:50 | #2

  Niezłe to CamSpace – totalny odlot!!!
  FMT i FLARToolKit – to są zupełnie inne technologie. To nie są aplikacje Windows tylko biblioteki Adobe Flash przeznaczone do tworzenia aplikacji działających w przeglądarce internetowej. A tu są niestety pewne ograniczenia: szybkość języka, poziom bezpieczeństwa.

 3. tst
  March 2nd, 2009 at 11:16 | #3

  @Antoni Jakubiak
  Jak widać na tym demie: http://vimeo.com/2969541 – FLAR działa bardzo szybko, a z tego co patrzyłem, jego kod nawet nie jest specjalnie zoptymalizowany pod VM Flasha, tylko wygląda jak żywcem przeniesiony z Javy. W ogóle VM Flasha jest bardzo szybka – w operacjach matematycznych tylko ok. 20% wolniejsza od VM Javy.
  A wracając do FMT – bardziej niż o wolne działanie chodziło mi o to, że aplikacja słabo wykrywa marker.

 4. March 2nd, 2009 at 11:43 | #4

  @tst zachęcony twoim komentarzem postanowiłem jeszcze raz spróbować działania FLARToolKit. Działa dużo lepiej, niż gdy próbowałem ostatnio. Wypróbowałem demo z tej strony: http://www.trick7.com/blog/2008/05/17-005233.php

 5. March 2nd, 2009 at 17:12 | #5

  Pobawiłem się chwilę tym demo – też ma problemy z wykrywaniem markera. Jest znacznie lepiej niż w FMT, ale też wyraźnie gorzej niż na filmikach na vimeo.com. Wciąż jeszcze daleko do tego, co można zrobić z Wii Remote – http://www.ted.com/index.php/talks/johnny_lee_demos_wii_remote_hacks.html- ale pewnie to bardziej ograniczenie web-kamerek niż samego Flasha.

 1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting