Home > Google > Google vs Adobe

Google vs Adobe

Mam wrażenie, że firma Google nie lubi firmy Adobe. Google unika technologii Adobe a produkty Google czasami źle współpracują z produktami Adobe.

  • Google napisało pakiet biurowy – Google Docs. Gdyby wykorzystali technologie Adobe mieli by dużo mniej roboty i osiągnęli by dużo lepszy efekt. Szkoda, że Adobe nie skończyło Buzzworda… Przy okazji Buzzword nie działa na Google Chrome.
  • Google napisało Talk. Gdyby użyli technologii Adobe, osiągnęli by lepszy efekt wielokrotnie mniejszym wysiłkiem.
  • Google bardzo rzadko używa Flasha na swoich stronach. Głównie na YouTube i Analytics. Jednak są to firmy kupione przez Googla. (Google Video jest klonem, MSN też korzysta z Flasha)
  • Google nie chcę udostępnić pliku crossdomain.xml lub czegoś co pomogło by programistom Flasha przy pisaniu aplikacji korzystających z Google API. Naprawdę wielu programistów o to prosi.
  • Gadżety dla IGoogla ciężko współpracują z Flashem. Flasha trzeba osadzać specjalnym kodem od Googla. Raczej nie da się tego zrobić dobrze korzystając z popularnych bibliotek, np.: SWFObject.
  • A do napisania tego posta tknęło mnie dzisiejsze odkrycie – kłopoty Chrome z historią dla aplikacji Adobe Flex.

Jak myślicie, co będzie dalej?

Ja myślę, że ktoś zdetronizuje Google Docs czy też skompromituje Talk albo Wava przy wykorzystaniu technologii Adobe. Zadufani ewangeliści Google dostaną wtedy po łapkach.

Categories: Google Tags:
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting