Home > Recenzje > JDD 2009 po angielsku

JDD 2009 po angielsku

W tym roku konferencja Java Developer Day maiła być w całości po angielsku. Skrytykowałem ostro ten pomysł.

Jednak, jest kilka zalet zrobienia konferencji po angielsku w Krakowie. Po pierwsze mamy świetną konferencję Javową po polsku i to w Warszawie. Gdyby JDD dalej była po polsku to musiała by konkurować z Javarsovią co dla obu konferencji było by niekorzystne.

Ważniejsze są jednak sprawy ambicjonalne. Dlaczego w Polsce nie mamy mieć konferencji ponad polskiej? Dlaczego Polska nie miała by być liderem okręgu? JDD po angielsku miało by szansę ściągnąć naszych sąsiadów z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy… Lepiej, żeby tego typu konferencja była w Krakowie niż w Pradze.

Kolejna sprawa, w Polsce mamy świetnych prelegentów, przypomnę tylko ostatni wykład Pawła Szulca InDaHouse – to jest poziom światowy. Dlaczego nie dać kopa ich karierze? Lepiej, dla nas programistów, żeby programista z Wrocławia robił wykład w San Francisco niż na odwrót. Konferencja JDD po angielsku może być właśnie taką szansą na wskoczenie z karierą na wyższy poziom. Nie chodzi tylko o ego i karierę wykładowców, ale przede wszystkim o promocje Polski i polskich informatyków za granicą.

Podsumowując zalety: JDD po angielsku nie było by konkurencją dla Javarsovi, JDD po angielsku ma szansę być konferencją regionu wschodnia Europa, JDD po angielsku może promować biznes IT w Polsce – na czym zarobimy wszyscy.

Dlatego, zmieniam swoje zdanie. Od dziś uważam, że warto przecierpieć Polską konferencję po angielsku.

Categories: Recenzje Tags:
  1. August 3rd, 2009 at 21:39 | #1

    Coz moge powiedziec, bardzo mi milo :)

  1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting