Home > Recenzje > Polecam VPS w Statnet

Polecam VPS w Statnet

Chciałbym polecić firmę Statnet oferującą serwery wirtualne VPS. Serwery wirtualne VPS, to usługa która musi być sprzedawana przez zaangażowanych profesjonalistów. Usługa świadczona mi przez firmę Statnet jest wzorowa.

VPS używa się po to, by uruchamiać na nich aplikację napisane w bardziej wymagającej technologii, na przykład Java. VPS mówiąc prosto, to wirtualny komputer którym możemy dowolnie zarządzać. Możemy postawić na nim dowolna bazę danych i uruchomić dowolną aplikację. Zaletą serwerów wirtualnych jest kwestia backupu danych. Oczywiście, serwery dedykowane będą pracować szybciej, jednak wymagają więcej prac administracyjnych.

Categories: Recenzje Tags:
 1. July 8th, 2009 at 20:44 | #1

  Hmm… Prawdę mówiąc, to ten wpis brzmi jak sponsorowany. Czy jest tak rzeczywiście? Jeśli nie, to napisałbym coś więcej – dlaczego polecasz.

 2. July 8th, 2009 at 21:58 | #2

  To nie jest sponsorowany wpis, niektóre firmy są po prostu godne polecenia. Korzystam z ich usług, wcześniej były inne firmy na których się zawiodłem.

 3. July 9th, 2009 at 09:37 | #3

  Oferta na papierze wygląda interesująco, ale widze pewien problem. 99% gwarantowanego uptime to bardzo mało (w skrajnym przypadku minuta przestoju raz na 2 godziny). Jak to wygląda z twoich obserwacji?

 4. July 9th, 2009 at 09:41 | #4

  Dobrze, jak na razie wszystkie awarie które zaliczyły moje serwery były z mojej winy. W dodatku otrzymywałem od admnistratora – czasami korzystam z opcji managed VPS – informacje o przyczynie awarii.

 5. July 12th, 2009 at 13:41 | #5

  Uważaj na styl, bo dla mnie ten wpis też zabrzmiał jak sponsorowany. Wierzę, że tak nie jest, a oferta wydaje się ciekawa (chociaż strona wygląda troszkę “garażowo”).

  Mam pytanko. Piszą, że w wersji XEN jest dostęp do konsoli przez panel www. Czy daje ona większe możliwości niż ssh? Tzn czy da się przez nią naprawić system jak się coś namiesza?

 6. July 12th, 2009 at 13:45 | #6

  jeszcze jedno pytanko: “Przy założeniu, iż pakiet XS otrzymuje n czasu procesora pozostałe pakiety otrzymują:(…)” ile wynosi “n”?

 7. July 12th, 2009 at 19:32 | #7

  @viroos – nie wiem, te pytania musisz zadawać do firmy. Ja po prostu jestem zadowolony z ich usług.

 8. July 20th, 2009 at 12:56 | #8

  Oczekiwałem konkretów po tym wpisie, a tak jak inni odebrałem jako czystą formę reklamy: skorzystaj bo dobre – koniec, kropka.

 9. July 20th, 2009 at 14:24 | #9

  Hmm, @matipl a w jaki inny sposób można polecać usługę której kupujesz po to by mieć święty spokój? Cena jest uczciwa. Płatności działają przez Internet. Obsługa po polsku, współpracuje mi się dobrze.

  O hostingu można mówić dużo wtedy – gdy coś się nie podoba. Dlatego o złym hostingu mówi się dużo.

  O dobrym hostingu raczej nie ma co mówić.

  Moje doświadczenia z VPS to Statnet, Godaddy, HostEurope, NetDirekt. Z tego zestawienia Statnet jest wzorowy.

  Przykład, miałem problem, serwer wyłączył się w nocy. Z rana dostaje e-mail od Statnet że serwer nie działał, że ktoś wgrał na niego piosenkę o “pięknych pupciach” i że była ona pobierana często. Moim zadaniem było tylko usunięcie problematycznej piosenki. Czyli, administrator w nocy wlazł na serwer, sprawdził logi i powiedział mi co mam zrobić. Być może dlatego, że jest to opcja managed droższa o kilkadziesiąt złoty. Nie wiem. W każdym bądź razie admin wykonał pracę – która nie była zapisana w żadnej umowie – której mógł nie robić. Mógł sobie spać spokojnie i czekając aż mu zgłoszę problem.

  Pewnych rzeczy nie da się wpisać do umów, do żadnych SLA i tratata, po prostu admin – właściciel zapewne – stara się i dlatego polecam jego pracę.

  Polecam więc zaangażowanego fachowca innym fachowcom.

  Chętnie poczytam o usługach które kupujecie.

 10. robert
  July 29th, 2009 at 12:38 | #10

  A ja się dołączam do autora. Testowałem serwer w statnet.pl i też byłem bardzo zadowolony. Na tyle zadowolony, że kupię u nich usługę.
  Po pierwsze oferują 2 lokalizacje – PL i DE i jasno mówią o ich zaletach. Nie wciskają ciemnoty tylko stawiają sprawę jasno – jak DE to trochę więcej transferu. Wybór należy do kupującego.
  Następna rzecz – stosunkowo szybko odpowiadają na maile – jakieś 2-4h. W porównaniu do hitme.pl / budgetvps.pl to rewelacja. Przy okazji – bardzo odradzam budgetvps.pl – amatorzy lekceważący klienta. Straszna usługa, szkoda tego stresu. W skrajnym przypadku support nie odpowiadał na pytania przez 2 tygodnie. A pytanie było o cenę za przekroczenie limitu transferu… więc… bez komentarza.
  Dalej statnet.pl – sensowny transfer – 200 GB w Polsce za 59 zł. w Xen (pakiet M).
  Przez cały okres testu serwer działał mi wzorowo.

  Myślę że autor po paru przygodach, kiedy trafił na sensowną firmę to napisał po prostu co mu w duszy zagrało ;) Nic dziwnego, że post emocjonalny, ja mam podobne przemyślenia, kiedy wreszcie coś mi zaczęło działać tak jak powinno, a admin jest miły i ma czas aby pomóc.

 11. Krzysztof Koch
  July 21st, 2010 at 16:58 | #11

  Zgadzam się z Panem autorem . Miałem przez 3 miesiące , potem mi zabrakło kasy i nie wykupiłem. Ale przez ten czas jak miałem nie można złego slowa powiedzieć, a nawet w nocy można sie spotkac ze odpowiedzą na helpdesku . lightppd , ftp , php , mysql , screen , irssi itp chodziło ładnie na najtańszym vpsie :) . Pozdrawiam wszystkich i polecam tą firme

 12. May 18th, 2011 at 08:28 | #12

  Jestem u nich około roku i 100% zadowolenia, support genialny jak i reszta.

  Polecam

 1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting