Home > Recenzje > Chciałem kupić IPhona 3GS

Chciałem kupić IPhona 3GS

Chciałem kupić IPhona 3GS ale mi się to nie udało.

Wszystko zaczęło się, gdy kilka tygodni temu, podczas ładowania Nokii E50, zepsuła się ładowarka tak elegancko, że wysadziła korki w domu. Gdy spróbowałem użyć jej ponownie to wysadziła korki na ulicy. Pomyślałem, że to pewnie kocięta mi zjadły kabel i na szczęście miałem zapasową ładowarkę.

Niestety, zapasowa ładowarka nie pożyła długo, wysadziła korki w hotelu, w Grecji…

Był słychać bum, dzieci podejrzewały mnie o to, że strzelałem z pistoletu…

Dlatego postanowiłem kupić nowy telefon. Zastanawiałem się nad Nokią E75, Sony Xperia, Samsung Omnia HD lub IPhone. Nie znam się na tym, tak naprawdę to nigdy w życiu nie kupowałem telefonu dla siebie. A telefony teraz są takie fajne. I nawet mają połączenie SSH. Postanowiłem wybrać IPhona. Pomimo złej opinie którą ma on w świecie deweloperów, wydał mi się najbardziej pociągający. Zła opinia bierze się głównie z powodu braku uruchamiania aplikacji w tle. Aplikacje w tle na telefonach są bardzo ważne, nie chodzi tylko o słuchanie muzyki i przeglądanie Internetu. Chodzi na przykład o to, żeby idąc sobie spacerem po górach, powiedzmy po górach Oplimu, IPhone notował trasę wycieczki i dał słuchać muzyki jednocześnie. Bez uruchamiania aplikacji w tle – takie coś wydaje się nie możliwe. Tak samo jak nie możliwe wydaje mi się to, że spróbowałem kupić IPhona w Erze.

Obudziłem się z rana z tą właśnie myślą, że kupię telefon. Zadowolony, że w końcu mam już za sobą mękę wyboru, kupiłem telefon w internetowym sklepie Ery. Zdziwiło mnie to, że nie otrzymałem potwierdzenia zakupu. Następnego dnia napisałem do Ery, a za dwa dni miałem odpowiedź że moje zamówienie nie dotarło. Pomyślałem, że to jakiś omen, i że mam nie kupować IPhona, jednak uparcie, jak dziecko, wlazłem na stronę Ery i ponownie dokonałem zakupu. Zwróciłem uwagę na ankietę na końcu zakupów której wypełniać mi się nie chciało. Zapewne ta ankieta, jest jakimś błędem, gdyż moje zamówienie nie poszło ponownie do realizacji.

Dwie nie udane próby kupienia telefonu – to na pewno jest jakiś znak od niebios żebym nie dał się skusić jabłkiem.

Tym bardziej że jabłczany telefon nie pozwala na uruchamia aplikacji w tle. Jednak martwi mnie coś innego, znów muszę wybierać…

Od telefonu potrzebuję kilku rzeczy: dzwonienia, dobrych zdjęć i filmów, bajeranckiego wyglądu, SSH. Moim marzeniem jest telefon z działającym na 100% Adobe Flash 10. Co mi podpowiecie?

Categories: Recenzje Tags:
 1. August 19th, 2009 at 17:45 | #1

  Sony Ericcson X1 albo HTC Touch Pro (koniecznie pro, żeby miał klawiaturkę – nie pakuj się w telefony bez klawiatur fizycznych). Flash 10 “pełny” chyba niezbyt na czymkolwiek co znam… ssh dzięki putty na prawie że każdym komie z symbianem/WM odpalisz.

 2. August 19th, 2009 at 18:35 | #2

  hm, za parę miesięcy pewnie bym polecił coś z Androidem (jakiś nowy HTC albo Motorolę). Teraz to może Nokia N97, bo sprawdzona, bo też dostarcza sklepik z muzyką ;). Pomijając braki programistyczne, to IPhone przebije chyba wszystko w dostępie do wszelkich dodatków (niektóre samochody mają dedykowane gniazdo!), programików itp.

  Pozdrawiam,
  Krzysiek

 3. August 20th, 2009 at 06:58 | #3

  Z tym wstawionymi obrazkami to prawie komiks wyszedł :)

  “iPhone notował trasę wycieczki i dał słuchać muzyki jednocześnie” – jak najbardziej możliwe, bo nieliczne aplikacje jak iPod działają w tle. Najpierw odpalasz muzyczkę, a dopiero program np. GPS Kit.

 4. August 20th, 2009 at 07:20 | #4

  @matipl a komunikatory? one też muszą działać w tle… Czy na IPhone rozsądnie działają komunikatory? Myślałem, że Apple celowo wyłączyło działanie programów w tle po to, by zablokować komunikatory, które mogą zmniejszyć zyski operatorów GSM.

 5. August 20th, 2009 at 09:43 | #5

  Komunikatory (używam głównie Palringo) nie działają w tle. Tyle co gdy telefon jest zablokowany czuć wibrację od nowej wiadomości ;)
  Po bezpośrednim wyjściu z programu po prostu jest jakby zamrażana, chyba że autor softu wymyśli inaczej.
  Gdy jest blokowany telefon w większości aplikacje działają nadal.

 6. August 20th, 2009 at 10:28 | #6

  Innym słowem, czy mogę śmiało używać Skype na IPhonie?
  Czy Skype na IPhonie będzie działać dużo gorzej niż na Symbianie?

 7. August 20th, 2009 at 13:20 | #7

  pod iPhone korzystając z aplikacji Skype, mozna korzystać z połączeń głosowych tylko po wifi, w tle nie działa, żeby móc np. napisać smsa, poza tym jest spoko ;)

 8. August 20th, 2009 at 18:59 | #8

  Nowy android w polsce:
  http://media2.pl/telekomunikacja/54551-htc-hero-od-piatku-w-play.html

  Jest pewna szansa, że w innych sieciach też będzie dostępny. Poza tym np. https://www.google.com/voice nie będzie na IPhone działał, bo Apple nie dopuścił tej aplikacji :)

 9. August 21st, 2009 at 07:39 | #9

  Właśnie też się tym bohaterem zainteresowałem. Natomiast mój kolega pracujący w Samsungu polecał mi Omnię HD. Omnia HD na Allegro jest jakby tańsza.

 10. August 22nd, 2009 at 17:47 | #10

  Omnia HD wygląda ciekawie, fajny aparat i ten wyświetlacz… Jest to Symbian i to z jednej strony rozwiązuje problemy IPhone-like. Z drugiej strony jest mnóstwo komórek z Symbianem, a ta komórka wymaga w praktyce dedykowanego interfejsu/aplikacji. Sam interfejs wydaje się fajny choć na zajawkach wygląda na jednodotykowy (choć technologicznie pewnie wspiera wielodotyk).
  Innymi słowy, telefon trzeba koniecznie pomacać oceniając ergonomie i podejrzewam, że nie będzie na niego za dużo fajnych aplikacji.

 1. August 28th, 2009 at 07:27 | #1

Subscribe without commenting