Home > Elektryczna deskorolka > Elektryczna deskorolka – wymiana paska

Elektryczna deskorolka – wymiana paska

Do przenoszenia napędu z silnika na koła w elektrycznej deskorolce może służyć pasek zębaty lub łańcuch. W mojej deskorolce jest pasek. Opiszę jak go wymienić.

Zakup paska. U mnie jest to HTD 450-5m 20. Oznacza to, że pasek ma 450mm długości, zęby na pasku są co 5mm i pasek ma szerokość 20mm. Pasek nie jest typowy, z pewnymi problemami można go kupić na Ebay jakaś firma z Czech, lub w Polskich firmach (n.p.: Haberkorn, CNC Land) za uprzednim zapytaniem. Ja kupiłem na Ebay, za jakieś 60zł.

Aby wymienić pasek w mojej deskorolce trzeba wymienić 3 śrubki. Jeżeli wykręcimy nie te co potrzeba to rozpadnie się nam silnik – ja od tego zacząłem – i trzeba będzie złożyć szczotki. Nie jest to proste, ja męczyłem się kilka godzin przeklinając swoją ciekawość – aż w końcu użyłem gumek recepturek. Wróćmy jednak do wymiany paska.

Odkręcam dużą śrubę mocującą koło:

DSC09016

Zdejmuję koło, schodzi ciężko, pomalutku, trzeba trochę szarpać.

DSC09017

Odkręcam dwie śrubki, mocujące osłonkę. U mnie były to śrubki krzyżakowe, przykręcone z taką siłą, że ich chińskie główki od razu się spiłowały. Tak więc zalecam głęboko wbić dobry śrubokręt, żeby nie pourywać główek.

DSC09019

Zdejmuję stary pasek, czyszczę, nakładam nowy pasek i zakręcam osłonki. Aby naciągnąć pasek na koło, używam sposobu. Zahaczam pasek w jednym miejscu (nitką, lub drucikiem). Pomagając sobie tym haczykiem, nakładam pasek na koło zębate, tylko trochę. Kręcę kołem i nawijam pasek na całość koła. Wyjmuję mój “haczyk” i dociskam koło.

DSC09020

Skręcam.

Gdy już wiedziałem jak, to wymiana paska zajęła mi kilkanaście minut.

Nowy pasek trzyma się świetnie. Niestety rozładowała mi się bateryjka od pilota :)

Categories: Elektryczna deskorolka Tags:
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Subscribe without commenting